Положення

ПОЛОЖЕННЯ
про обласний конкурс ініціатив
«Волонтерська турбота про духовні скарби Хмельниччини»
в рамках проекту «Україна – ЄС: Конкурс щодо співпраці і регіонального розвитку серед старшокласників України»
1. Організатори конкурсу
Організаторами обласного конкурсу  ініціатив «Волонтерська турбота про духовні скарби Хмельниччини» є  Європейський клуб «Кур’єри ЮНЕСКО» гімназії №2  м. Хмельницького зі статусом «Асоційована школа ЮНЕСКО», Обласний інформаційно-просвітницький центр з питань    європейської  та євроатлантичної  інтеграції України  Хмельницького обласного інституту післядипломної  педагогічної освіти, Центр європейської інформації в м. Хмельницький.
2. Мета конкурсу
2.1.Популяризація, активізація, пропаганда та сприяння розвитку волонтерського руху серед молоді Хмельниччини.
2.2. Заохочення до постійного волонтерського прибирання територій та об’єктів занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та пам’яток місцевого значення (пам’ятки історії, монументального мистецтва, археології, заповідники національного значення, об’єктів культурної спадщини, садово-паркового мистецтва).
2.3. Залучення молоді до вивчення пам’яток історії і культури рідного краю з метою створення Інтернет – ресурсу, на якому молодь Хмельниччини зможе розмістити інформацію про сучасний стан та історію видатних історичних та культурних пам’яток свого села, містечка чи міста.
2.4. Формування громадської активності молоді та відповідальності за історичні надбання рідного краю.
2.5. Популяризація туристичних ресурсів регіону Хмельниччина.
3. Умови та порядок проведення конкурсу
В конкурсі можуть брати участь Європейські клуби, краєзнавчо–туристичні, екологічні клуби та інші молодіжні об’єднання загальноосвітніх, вищих та середніх навчальних закладів Хмельницької області, громадяни України віком від 14 до 35 років.
Для участі у конкурсі (бажано до 28 квітня 2011 р. ) необхідно надіслати заявку (додаток 1 до Положення) на адресу volontaire.histori@ukr.net .
Всіх, хто уже має досвід прибирання вказаних у п.2.2. об’єктів просимо разом із заявкою надсилати на адресу volontaire.histori@ukr.net інформацію про вашу волонтерську турботу, фотокартки, які підтверджують дану діяльність, коротку інформацію про вас (дата створення, назва, діяльність), коротку історичну розвідку про сучасний стан  та  історію даного об’єкта історичної і культурної спадщини.
Матеріали про всіх учасників обласного конкурсу  ініціатив «Волонтерська турбота про духовні скарби Хмельниччини» буде розміщено на сайті проекту: http://vol-km.ho.ua/
4. Підведення підсумків та нагородження переможців
Для підведення підсумків конкурсу створюється експертна комісія, яка визначає переможців конкурсу за критеріями соціальної вагомості сукупних досягнень конкурсантів.
Переможці конкурсу будуть нагородженні дипломами та грамотами  Обласного інформаційно-просвітницького  центру  з питань    європейської  та євроатлантичної  інтеграції України  Хмельницького обласного інституту післядипломної  педагогічної освіти.  Найкращі дослідницькі роботи будуть надруковані у збірнику «Молодь за збереження духовних скарбів Хмельниччини»