Звернення до Хмельничан!


Молоді жителі Хмельниччини!
    Хмельницька область багата на середньовічні пам’ятки оборонної і церковної архітектури — замки, фортифіковані церкви, костели і палаци. Значна частина цієї спадщини зосереджена у м. Кам’янець-Подільський — історичній столиці Поділля. На території Хмельницької області розташовано: 105 пам’яток археології (з них — 12 національного значення), 2442 пам’ятки історії (з них — 4 національного значення), 341 пам’ятка архітектури та містобудування (з них — 230 національного значення), 474 пам’ятки монументального мистецтва (з них — 1 національного значення).
   До Списку історичних населених місць України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. за № 878, включено 24 поселення Хмельницької області: Антоніни, Білогір'я, Волочиськ, Городок, Гриців, Деражня, Дунаївці, Ізяслав, Кам’янець-Подільський, Красилів, Летичів, Меджибіж, Нова Ушиця, Полонне, Сатанів, Славута, Смотрич, Стара Синява, Старокостянтинів,  Хмельницький, Чорний Острів, Шепетівка, Ямпіль, Ярмолинці /
     У Хмельницькій  області 269 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, в тому числі 8 пам'яток садово-паркового мистецтва (Антонінський, Голозубинецький, Малієвецький, Михайлівський, Новоселицький Полонського району, Новоселицький Старокостянтинівського району, Полонський, Самчиківський парки). В області розташований Національний природний парк "Подільські Товтри". Природною пам'яткою є Смотрицький каньйон у долині р. Смотрич.
      В цілому наша область займає третє місце в Україні за кількістю історичних та археологічних пам’яток, адже важко знайти населений пункт нашої області, який немає своєї історичної святині чи об'єкта природно-заповідного фонду.
     Пам’ятки історії та культури, об'єктів природно-заповідного фонду є цінним національним надбанням, унікальним спадком, який залишився від попередніх поколінь і потребує збереження та примноження. Нажаль, дуже часто безцінні послання з минулого важко впізнати за руїнами старих мурів, засміченими входами до підземель або непримітними пагорбами серед поля.
    До вас звертаються організатори обласного  конкурсу  ініціатив у рамках проекту  «Волонтерська турбота про духовні скарби Хмельниччини»   Європейський клуб «Кур’єри ЮНЕСКО» гімназії №2  м. Хмельницького зі статусом «Асоційована школа ЮНЕСКО», Обласний інформаційно-просвітницький центр з питань    європейської  та євроатлантичної  інтеграції України  Хмельницького обласного інституту післядипломної  педагогічної освіти, Центр  європейської інформації в м. Хмельницький!
    Просимо вас приєднатися до конкурсу проектів «Волонтерська турбота про духовні скарби Хмельниччини», адже збереження  надбань  минулого, відновлення  втраченого та передача неоціненних  здобутків національного творчого генія майбутнім поколінням – висока і благородна місія!
      Закликаємо кожну молоду людину Хмельницької області взяти участь  у волонтерському прибиранні територій, на яких знаходяться історичні та культурні пам’ятки, пам'ятки садово-паркового мистецтва, меморіальні комплекси та старі кладовища. Але одного чи двох прибирань в рік замало, щоб зберегти пам'ять про історичну спадщину.    Вважаємо, що це стане нашою постійною турботою, якщо ми зробимо історичне дослідження про пам’ятки, які є у нашому селі, селищі, містечку чи місті. Знання історії пам’ятки допоможе нам назавжди з нею «поріднитися», завжди про неї пам’ятати та берегти її.
    Матеріали про вашу волонтерську працю по прибиранню та дослідженню історії пам’ятки будуть розміщенні на Інтернет - ресурсі  «Волонтерська турбота про духовні скарби Хмельниччини» (Це буде окремий сайт або окрема сторінка на сайті Гімназії №2, які перебувають  ще у стадії розробки).
   Багато людей в Хмельницькій області та в Україні зможуть дізнатися про вас, ваш навчальний заклад, вашу організацію, про пам’ятки вашого краю та про їх історію.
    Таким чином, спільними зусиллями  ми  зможемо  проявити волонтерську турботу про чистоту територій навколо пам'яток археології, історії, архітектури, містобудування і монументального мистецтва у Хмельницькій області , територій природно-заповідного фонду нашого краю. Спільними зусиллями ми зможемо створити  потужний інформаційний  інтернет – ресурс  про туристичні об’єкти Хмельницької області, ми зможемо  привернути  увагу громадськості  та влади до стану  охорони визначних пам’яток краю але невідомих широкому загалу.
     Переможці конкурсу будуть нагородженні дипломами та грамотами  Обласного інформаційно-просвітницького  центру  з питань    європейської  та євроатлантичної  інтеграції України  Хмельницького обласного інституту післядипломної  педагогічної освіти.  Найкращі дослідницькі роботи будуть надруковані у збірнику «Молодь за збереження духовних скарбів Хмельниччини»
Просимо надсилати заявки та матеріали на адресу: volontaire.histori@ukr.net.